Tres Enerji

Enerji Performans Çözümleri

Tres Enerji
Dağıtık Enerji Çözümleri


Bir Consus Enerji iştiraki olan Tres Enerji ülkemizin lider dağıtık enerji hizmet firması (ESCO) olmanın sorumluluğuyla, dünyanın çeşitli ülkelerinde başarıyla  uygulanmakta olan Enerji Performans Sistemi (EPS) ile enerji üretimi  ve yönetimi odaklı çözümler sunmaktadır.
Müşterilerin öz tüketimlerini karşılamaya yönelik dağıtık enerji santrallerine ilişkin tüm yatırımları üstlenerek  tasarımını, finansmanını ve kurulumunu gerçekleştiren Tres Enerji, hayata geçirdiği  tesislerin işletme ve bakım dahil tüm faaliyetlerini  de uzun vadeli olarak gerçekleştirerek, son kullanıcıların enerji  maliyetlerinde tasarruf etmelerini sağlamaktadır. 

Güneş Enerjisi

santralleri

Tres Enerji, işletmelerin enerji ihtiyacını verimli ve doğa dostu güneş enerjisi santralleriyle yerinde çözüyor.

Kojenerasyon / Trijenerasyon
santralleri

Isı ve elektrik enerjisi çözümlerini birleştirerek yüksek enerji verimliliği ve maliyet avantajı sunan Tres Enerji Kojenerasyon ve Trijenerasyon santralleri işletmelere kesintisiz enerji sağlıyor.

 

Enerji Performans Sistemlerinde 

10 Yılı Aşkın Tecrübe

2012 yılında faaliyete geçen Tres Enerji, işletmelerin kârlılığını ve rekabet gücünü kendi "Enerji Performans Sistemi" iş modeli ile müşterilerine hiçbir ilave yatırım veya işletme sorumluluğu yüklemeden artırmayı hedefliyor.

İlk kojenerasyon yatırımını Kırklareli’nde gerçekleştiren Tres Enerji, bugün ülkemizin farklı yörelerine yaptığı yatırımlarla 56,1 MW kurulu güce ulaşmış durumda.

Tres Enerji, öz tüketime yönelik enerji üretim ve yönetimi odaklı çözüm ve hizmetler sunarak işletmelerin elektrik, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını uçtan uca karşılıyor. Tüm sistem yatırımlarının yanı sıra, uygulama ve işletme bütçelerini de bütünüyle finanse eden Tres Enerji, enerji santrallerini anahtar teslimi olarak tasarlıyor, uyguluyor; işletme ve bakım hizmetlerini ise uzun vadeli olarak gerçekleştiriyor.

Tres Enerji, Enerji Performans Sistemi ile işletmelerin enerjiye ilişkin verilerinin detaylı analizini tamamlıyor, uygun kapasite ve teknoloji tasarımını yapıyor, işletme için en uygun sistemi kurmayı, sistemi uzun vadeli olarak işletmeyi, sisteme ilişkin tüm bakım ve onarım işlemlerini uzun vadeli olarak gerçekleştirmeyi ve tüm enerji yapısını en verimli şekilde yönetmeyi vadediyor.

Bu süreç boyunca işletmen için; enerji faturasında tasarruf elde ederek karlılığının artmasını, elektrik ve ısının birlikte kullanılması ile enerji çeşitliliği ve verimliliğinin en üst seviyelere çıkmasını, güvenli ve kesintisiz enerji üretimi ile iş ve kalite kayıplarını en aza indirerek operasyonel verimliliğinin yükselmesini hedefliyor. Şebeke kaynaklı elektrik kesintisi, frekans ve voltaj düzensizliklerinin etkisini azaltacak bir hizmet ve çözüm paketi sunuyor.

Türkiye ve Güneş Enerjisi

Toplam Elektrik Üretimi (MWh)

1762415

Yıllık Elektrik İhtiyacı Üretilen Hane Sayısı
652746
Toplam Isı Üretimi (MWh)

1557403

Yıllık Isı İhtiyacı Üretilen Hane Sayısı

2064426

Consus Enerji
Türkiye'nin Enerji Uzmanı

Bir Global Yatırım Holding iştiraki olan Consus Enerji, yenilenebilir enerji  alanında gerçekleştirdiği biyokütle  ve güneş santralleri yatırımlarına ek  olarak, işletmelerin öz tüketimlerine yönelik dağıtık enerji santrallerini Enerji Performans Sistemi ile hayata geçiren Türkiye’nin en büyük  kurulu gücüne sahip enerji hizmet  firması olarak sektörüne önderlik ediyor.

01

Dağıtık Enerji


Türkiye’nin dört bir köşesinde  sanayi kuruluşlarına ve ticari işletmelere dağıtık enerji santralleriyle verimli, kesintisiz ve  tasarruflu enerji çözümleri  sunuyoruz.

02

Biyokütle


Anadolu’nun doğusundan  batısına çiftçimize destek oluyor,  tarımsal artıklardan elektrik  üretiyoruz.

 

03

Güneş Enerjisi


Geleceğin, yenilenebilir enerjide olduğunu biliyor, güneşin  sonsuz gücünü elektriğe  dönüştürüyoruz.

04

Elektrik Ticareti


Elektrik ticaretiyle, üretimi ve hizmeti müşteriyle buluşturuyoruz.

Yenilenebilir Enerjiyle Geleceğe Yatırım


Consus Enerji, Türkiye’nin dört bir köşesinde yeni nesil enerji yatırımlarını gerçekleştiriyor, enerjinin geleceği olan yenilenebilir kaynaklara yatırım yapıyor, sanayi kuruluşları ve ticari işletmeler tarafından ihtiyaç duyulan enerji çözümlerini yerinde hayata geçiriyor.


Tres Enerji

İnsan Kaynakları

 

İnsan Kaynakları Politikamız

İK misyonumuz, Tres Enerji vizyon, misyon ve stratejileri doğrultusunda hedeflenen performans ve karlılığa ulaşmamıza, çalışan verimliliğini arttırarak nitelikli, motivasyon ve bağlılığı yüksek çalışanlardan oluşan yetkin bir organizasyon yaratarak katkıda bulunmaktır.

 İnsan Kaynakları Politikamızın İlkeleri;

  • Stratejileri merkezi, politikaları işimizin özel ihtiyaçlarına göre yerel olarak belirlemek
  • Çevik, dayanıklı ve proaktif bir organizasyon yapısı kurmak
  • Organizasyonel verimliliği arttırmak
  • Karşılıklı güven ve saygının hâkim olduğu, iletişim kanallarının açık ve şeffaf olduğu bir çalışma ortamını yaratmak
  • Yüksek çalışan bağlılığını ve performansı teşvik etmek
  • Koşullara bağlı olarak değişen ve gelişen trendleri takip ederek insan kaynakları stratejilerini ve politikalarını sürekli gözden geçirmek, güncellemek
  • Kalite politikalarına, standartlarına uygun ve İSG politikasına duyarlı yaklaşım sergilemek

 

Açık Pozisyonlar

Tres Enerji bünyesindeki açık pozisyonlar için başvuruları Kariyer.net üzerindeki şirket sayfalarımızdan kabul ediyoruz.

Tres Enerji Kariyer.net Sayfamız